Prvotní impuls

Během návštěvy basketbalového zápasu 29. Listopadu v Boston Garden si Ed Snider, toho času víceprezident Philadelphia Eagles všiml velkého davu fanoušku Boston Bruins, kteří stáli frontu na lístky, aby viděli zápas jejich hokejového týmu, který byl na posledním místě tabulky. Když se dozvěděl, že NHL plánuje rozšíření, začal plánovat stavbu nové arény.

4.Dubna 1966 , Bill Putnam – člen Philadephské skupiny – vyhlásil soutěž o vybrání jména pro nový hokejový tým. Odměnou byl barevný televizor RCA 21“ a dvě sezonní permice.

Týmové barvy vybral bílou, oranžovou a černou. Bílá a oranžová byla barva Putnamovi univerzity. Oranžová a černá byly barvy bývalého NHL Philadelphského týmu Quakers. Zároveň oznámil najmutí firmy z Chicaga, aby navrhla novou týmovou arenu.

Podrobnosti k soutěži o vybrání jména nového týmu byly zveřejněny 12. července 1966. Cena pro vítěze byl barevný televizor s úhlopříčkou 21“. Mezi zvažovanými názvy se objevil Quakers, Ramblers a Liberty Bells. První dva názvy byly názvy bývalých Filadelfských hokejových týmů, pro malý úspěch obou týmů zamítnuty. Liberty Bells byl favorit, ale už se tak ve městě jmenovala závodní dráha. Další zvažované názvy byly Bashers, Blizzards, Bruisers, Huskies, Keystones, Knights, Lancers, Raiders a Sabres.

Nakonec o názvu rozhodla sestra Ed Snidera Phyllis která ukončila soutěž tím, že navrhla název Flyers (Letci), potom co shlédla divadelní hru na Brodwayi. Z 11 000 návrhů bylo 100 návrhů názvu Flyers, tyto byly dány do slosování a první cenu získal devítiletý Alec Stockard z Narbethu v Pensylvanii.

Když byl znám název a barvy týmu, Filadelfská reklamní firma Mel Richman byla najata k navržení loga týmu a dresu. Vedoucí projektu Tom Paul spolu s umělcem Samem Cicconem navrhli logo i dres, aby vyjádřili rychlost. Cicconeho návrh okřídleného P – čtyři perutě připojeny k P v kurzívě s oranžovým středem který představuje puk, byl zvažován jako „jasná volba“ z ostatních návrhů jako byly okřídlené brusle a jiné.Dres stejně jako logo měl representovat rychlost. Oranžový dres s bílým pruhem přes rameno a celé paže, který představuje křídlo, bílé číslo na zádech a černá čísla na rukávech. Dres se postupem let lehce měnil.