Historie

Hokejový klub HC Čeští Letci byl založen v Nové Pace a svým jménem chce připomenout odkaz nejen místních, ale i všech českých válečných letců, jejich odvahu a statečnost. Tři perutě ve znaku klubu symbolizují tři novopacké piloty: Otakara Hrubého, Stanislava Fejfara, Adolfa Vránu a samotný oranžovo – černo – bílý kruh je znakem umístěným na letadlech spojenců za 2. světové války, pro náš tým tento kruh symbolizuje dalšího novopackého pilota  - navigátora Jaromíra Brože.

První schůzka za účelem představení záměru „založení nového klubu“ se uskutečnila 19.12.2010 v Ježkově statku v Nové Pace za účasti Petra Čepka, Martina Kohúta, Pavla Kohúta a Michala Tlapáka. Z kraje roku 2011 byla podána žádost o založení občanského sdružení na MV s následným schválením k 31. lednu 2011. Občanské sdružení HC Čeští Letci založili – Petr Čepek, Martin Kohút, Michal Tlapák a Petr Bílek.

Po schválení občanského sdružení přichází na řadu grafický návrh a zhotovení prvního dresu. Dres nesl jméno Tomáše Syrůčka z Hradce Králové s číslem „77“. Po podrobném zvážení se ale nápis Čeští Letci, který byl umístěn nad logem týmu, pro konečnou variantu dresů nechává odstranit a bude umístěn na zádech pod číslem. Martin Kohút nechává zhotovit „malé logo“ týmu se symbolem letadla a s nápisem HC Čeští Letci, který se následně umísťuje na pravou stranu nad velké logo.

V lednu 2011 jsou zprovozněny zkušební webové stránky pod webnode.cz a v únoru je odeslána poptávka na zřízení profesionálních webových stránek od FY eSports. Tyto stránky se dokončují a jsou pro veřejnost otevřeny 16. září 2011.

První setkání hráčů se uskutečnilo dne 21. května 2011 ve 14:00 hodin v restauraci u zimáku v Lomnici n.Popelkou. Během setkání byli přítomní hráči obeznámení s fungováním klubu, jeho technickým zázemím a byly nafotografovány portréty hráču již v jejich vlastních dresech.

17. září 2011 se na ZS v Lomnici nad Popelkou konal úvodní trénink, kde se Letci sešli téměř v kompletní sestavě. Cílem tohoto tréninku bylo rozbruslení po letní pauze, ale hlavně utvoření sestavy pro následující přátelský zápas.

První zápas sehráli Letci v neděli 25. září 2011 na ZS v Lomnici nad Popelkou proti celku z Nejvyšší pojizerské ligy HC Modřišice a zvítězili vysoko 14:0. První gól za Letce dal Lukáš Karban ve 12.min. zápasu hraném 3 x 15 min. K prvnímu mistrovskému zápasu nastoupili Letci 2. října 2011 v Lomnické hokejové lize proti loňskému vítězi LHL, týmu Grey Grizzlies Hořice a podařilo se jim po vynikajícím a zodpovědném výkonu celého týmu mistra porazit 3:0. Lví podíl na výsledku měl brankář Martin Frýba, který zároveň vychytal první shotout v bráně Letců. První branku Letců v tomto mistrovském zápase vstřelil opět Lukáš Karban ve 26. minutě zápasu hraném na 3 x 15 min. První hattrick vstřelil kapitán Martin Zikmund 24. října 2011 v zápase sehraném proti HC Mírová. Letci zvítězili 7:0.